3.A Ilu – návod tričko

Nejdřív si udělejte drobnou rešerši, co je to vlastně mock-up (též mockup)
– fotografie produktů, připravené pro umístění Vašeho obrázku, loga. Je to dnes běžný způsob např. zpracování části logomanuálu nebo když chcete zapůsobit, jak by Váš výtvor vypadal na triku / tašce / různých obalech…
Na internetu najdete tunu mockupů, většinou placených.
Můžete ale i zdarma stáhnout šablonu PSD, kterou otevřete v Photoshopu.

Vybral jsem náhodně dvě ukázky:
V Googlu vyskočí jako první Placeit: Mock-up trička, kde si můžete hrát s umístěním svého motivu: obrázek + písmo. Bohužel jen na webu, pokud byste chtěli exportovat finální produkt, chce zaplatit (pozn. když na onu stránku kliknete víckrát, chce i mejl. Vám by se to nemělo stát, pokud ano, přeskočte to a běžte na druhý odkaz):

http://placeit.net/mockup-of-a-hanging-t-shirt


Zdarma PSD – vybral jsem jednoduchá trika na:

https://graphicburger.com/t-shirt-mockup-psd/

Nabídne Vám stažení zip složky, v které jsou veškeré potřebné soubory – triko, pozadí, obrázek na triko (který samozřejmě nahradíte svým).
Klikněte dole na zelené „Download“ (přímý odkaz na stažení zip zde)

Dále postupujte podle návodu nahoře. Vypadá to složitě, ale dá se to:
– otevřít PSD „T-Shirt Mock_Up_Front“, zde můžete měnit vrstvu „Your design here“. Poklikem na ní se dostanete do obrázku, který je na triku – tady se jmenuje „Bagde.psb“ (psb je tzv. formát velkého dokumentu, používá se často u takového vkládání).

Nelekejte se, ta vrstva s obrázkem na triko je vrstva s tzv. inteligentním objektem, to je samostatná kapitola – ale pokud půjdete na praxi (až to všechno skončí) někam do reklamky, tak se s těmito vrstvami setkáte, většinou v nich všichni pracují.

Při změně obrázku se Vás to zeptá „Vyberte mapu přestavění“ – najdete ten soubor, kam to patří (tedy onen „T-Shirt Mock_Up_Front“)

Můžete měnit barvu, prolnutí, ořezávat. Výsledek krom PSD uložit pro zaslání přes web jako jednovrstvé JPG.

Hodně zdaru. Ano, vypadá to šíleně, ale berte to jako výzvu, není to tak těžké, když se tím prokoušete, získáte dovednost, která se hodí. Můžete najít klidně své mockupy – trika na klukách, na holkách. Můžete najít mockupy na další reklamní předměty.

No a pokud to vzdáte nebo to odmítáte pidlit v Photoshopu, sežeňte si dobrou fotku trika a udělejte fotomontáž nebo triko vyrobte ručně a vyfoťte v něm sebe nebo své blízké.

Pošlete prosím do 20. 3. 2020 – plakát (viz mejl)
+ Tento návrh trika – pokud to nepůjde z tohoto PSD, tak jinak a dohodneme se na provedení

Hodně zdaru!
Lukáš Henzl