Střední Umělecká Škola v Ostravě

minulý ročník - Lustr 2018

dig

minulý ročník - Lustr 2018

dav

minulý ročník - Lustr 2018

sdr

minulý ročník - Lustr 2018

dav

dav

4. A v Praze – LUSTR 2018 a 4+4 Dny v pohybu

10. 10. 2018 podnikl 4. ročník oboru Grafický design jednodenní cestu do Prahy na festival ilustrace LUSTR 2018, přídavkem akce byla i ochutnávka z festivalu 4+4 Dny v pohybu. To vše jsme zvládli v rekordním čase 3 a půl hodiny –  o jednu celou hodinu nás bohužel „okradlo“ ranní zpoždění vlaku.

Nicméně přesuny pražskými ulicemi jsme zvládli rychle, festival LUSTR na Hybernské ulici si prohlédli v poklidu, stihli i nákupy v bookshopu a krátkou jídelní pauzu. Za 10 minut byli na Florenci a zde jsme absolvovali prohlídku pokojů v Desfourském paláci, kde aktuálně probíhá festival 4+4 Dny v pohybu – festival současného umění, akce a divadla.   Animátorka ze sdružení „Máš umělecké střevo?“ nás provedla tím nejzajímavějším z festivalu, za což jsme byli velmi vděčni. Instalace v pokojích nám byly s jejím výkladem lépe srozumitelné – a mnohé byly opravdu skvělé!

Troufám si tvrdit, že studenti byli z akce nadšení a dojem z letošního Lustru a především festivalu 4+4, který jsme dosud znali jen z doslechu, naprosto předčil naše očekávání.

Škoda jen té jedné hodiny, která nám v Praze k plnému zážitku docela chyběla… příště se zadaří.

                                                                                                                                                        Lukáš Henzl, samojediný vedoucí akce

http://lustrfestival2018.cz

http://ctyridny.cz/

http://umeleckestrevo.cz/