Střední Umělecká Škola v Ostravě

Sára Nagajdová

Matouš Kaleta (žába s vyplazeným jazykem)

Jakub Holíček

Bára Godulová

Marie Fedorová

Lenka Rymiecová

Aneta Králová

Alena Beránková

Věra Jančová

Kombinované techniky

Test byl těžší než předchozí a bylo v něm více rozdílů

Kompletní číselné hodnocení zde (jako html stránka). Bohužel čísla nemají úplně výpovědní hodnotu, max. počet byl 14 bodů (1). Kdo měl -1, ten měl chybnou odpověď v jedné až dvou otázkách( rozptyl 13—12b).
Známka 2 byla v rozmezí 12—10 bodů, ale záleželo na váze odpovědi (některé otázky se počítaly za -1 bod, některé za 0, porovnával jsem i Rorsachovy testy a frotáže mezi sebou).

Od 4 lidí nebyly vloženy 2 obrázky + jedenkrát vloženy ukázky z internetu (tyto pak hodnoceny -2 nebo často 3 podle toho, jestli něco v testu chybělo).
U tří později odevzdaných testů byl půlstupeň známky dolů, ikdyž byly celkově třeba o.k.


Test

Někomu jsem do testu připsal komentář ke konkrétní otázce (ten uvidíte přímo v Moodlu). Zde připojuji obecné komentáře:

Možná se Vám nezobrazil u jedné položky název otázky, kde jste měli vkládat obrázky….ale bylo to v úvodu testu a ve videu, že si připravíte dvě věci (Rorsachův test + třeba frotáž) a až na vás blikne „vložte obrázek“, tak to je ono…

Často jste si pletli tento čb obrázek – bylo to asi těžší na poznání, pokud jste monotyp ze skla nebo plechu nikdy nedělali, možná ta poznámka o čárách pole byla matoucí. Objevovala se tam odpověď linoryt, i když to celé bylo o netradičních technikách a toto by šlo stěží vyrýt.

Taktéž u otázky na monotyp udávali akt. grafiku.

Někdy jste si pletli otázky s určením autorů: Explosionalismus patřil k Boudníkovi, aktivní grafika ke Kučerové (ikdyž akt. grafiku dělali oba)

Byla tam asi 7x Marie Blabolilová a 4x přímo věta „Nepokouší se vyprávět příběhy nebo sdělovat velké myšlenky“, to mě pobavilo. Ale uvědomil jsem si, že jsem svou nabídku autorů genderově nevyvážil, mělo tam být více žen – hlavně Vám nenabídl vyhledat si práce od Adrieny Šimotové, tak zde napravuji – to je vskutku první dáma české kresby (nedělala přímo grafiku, ale pracovala s pigmentem, papírem, obtisky a obkresy těla…)

Hza Bažant tam byl okrajově – děla spíše sítotisk a hlavně komiks, ale ve starších prácech experimentoval

Pěkné odpovědi na Vladimíra Boudníka a grafiky měli mnozí z Vás, oceňuji, když jste popsali scény z filmu nebo prostě jen, jestli a proč se Vám jeho práce líbí/ nelíbí a jak na Vás tato, dost sporná osoba, působí (jmenovitě třeba Chi Quynh Ngo, Bára Godulová, Věra Jančová aj, Petra Stella, Štěpán aj…)

Zjistili jste, že je o něm zmínka ve filmu Akce v ulicích Prahy, jinak hrál sám sebe přímo ve filmu Věry Chytilové Automat Svět, objevovalo se za kolik se dnes draží jeho grafiky apod. 

Pozor – Boudník sám nemohl dostat cenu Vladimíra Boudníka!
Podle něj se začala od r. 1995 dávat cena za Grafiku roku…tedy skoro 30 let po jeho smrti po něm pojmenovali každoročně udílenou cenu…

Boudník byl prvním tvůrcem happeningu u nás

 


Praktické

Někdo psal, že si polil koberec, tak snad to stálo za to nebo se bál, že se zašpiní.

Matoušovi jsem ze zvědavossti našel asociaci k žábě – vcelku pozitivní.

Dobré bylo přirovnání „Dvě osoby tancující v jedovatém plynu okolo tyče“. 

Některé obrázky měly 500 Kb, jiné až 6,5 MB