Střední Umělecká Škola v Ostravě

7. ročník festivalu fotografie v Bielsko-Biale

Fotografie

Foto Art Festival se koná v Bielsko-Biale od roku 2005. Idea fotografického festivalu v tomto polském dvojměstí je dílem manželské „fotografické“ dvojice Inez a Andrzeje Baturo, zakladatelů fotografické galerie B&B a Centra fotografie. Andrzej Baturo zemřel v červnu tohoto roku, od té doby nese bienále jeho jméno. Hlavní myšlenka letošního ročníku byla totožná s předchozími šesti. Festival je vždy určen především širokému spektru diváků, pokaždé jsou na něm prezentovány fotografie, o nichž lze bez nadsázky říci, že se za označení fotografie „nestydí“.

Rozmanitost forem i námětů. I tak lze festival charakterizovat. Letošní sedmý ročník představil na devíti místech ve městě fotografické soubory patnácti autorů z celého světa. Ústředním tématem prací byla proměna současného světa. Převládala dokumentární fotografie, zastoupena byla i krajina, portrét nebo manipulovaná, experimentální fotografie.

 

24. října festival navštívili i studenti všech ročníků oboru užitá fotografie a média, doprovodily nás i malířky 2.B, určitě i ony zde načerpaly mnoho inspirace pro svou práci. Ukázky prací vystavujících autorů najdete na http://fotoartfestival.com/pl/wystawy-2/.